App Store Para İadesi Nasıl Yapılır?

 App Store Para İadesi Nasıl Yapılır?
Okunuyor App Store Para İadesi Nasıl Yapılır?

Merhaba Değerli Takipçilerim, sizlere güncel olarak App store ücretsiz uygulama içinde satın alınan bir ürünün iadesi nasıl yapılır onu anlatmaya çalışacağım.

Öncelikle şunu belirteyim bunu bilerek sürekli yapmanız durumunda Apple tarafından kendini korumak için aldığı önlemler mevcuttur.

Şimdi Başlıyoruz. Diyelim ki bir oyun oynuyorsunuz ve bölüm geçmeniz ya da ekstra bir özellik açmanız için ( oyun içi satın alma) altın vb ürünler satın almanız gerekecek, bunu yaparken direk tıkladınız o sayfaya yönlendiniz satın aldınız. Parmak izi ve ya şifre muhakak ister bunun nedeni ise sizin bunu şifremi ben girdim ben satın aldım onayı anlamına gelir.

Fakat şifrenizi çocuğunuz, eşiniz ve ya aile bireylerinden birileri bilebilir. Burada onlar satın almış ise bunu satın alma makbuzu 24 saat içerisinde mailinize gelir.

Makbuzu aşağıda görebilirsiniz.

Apple Tarafından Gelen Makbuz

Dilerseniz direk sorun bildir linkine tıklayarak Apple store ( icloud) kullanıcı (mail) ve şifrenizi giriş yaparak buna itiraz edebilirsiniz. ( siz almadıysanız tabiki)

Diyelim Mail Gelmedi (Makbuz Yani ) O zaman manuel olarak şu adımları takip edeceğiz.

Buraya tıkladıktan sonra Apple kimlik hesabınızla giriş yaparak “Apple Sorun Bildir” sayfasını açın. Apple Kimliğiniz ile giriş yaptıktan sonra satın almış olduğunuz uygulama, oyun, film, müzik ve kitaplar liste halinde görünecek.

Sorun bildire tıkladıktan sonra karşımıza çıkan “Sorun Seç” bölümünden sorununuza uygun olan seçeneği seçelim.

Seçeceğimiz sorundan sonra “Bu sorunu açıklayın” bölümüne Kesinlikle İngilizce açıklama yazmanız gerekecek. Bu adımda çok iyi İngilizce bilmeye gerek yok. Kısaca “I didn’t want to buy this application. I want refund.” Yazmanız yeterli olacaktır.

( Türkçe’si: Bu uygulamayı satın almak istemedim. Geri ödeme istiyorum.)

Bu işlemlerden sonra Apple size bir mail gönderiyor. 48 Saat içerisinde sizi bilgilendireceğiz maili. Olumlu ve ya olumsuz kesinlikle dönüş sağlanacaktır.

Apple Gelen Mail

İtirazınız kabul edildiğine harcama yapılan karta en fazla 10 iş günü içerisinde iade yapılmaktadır.

Son Olarak Gelen Cevap bu şekildedir. Yanlışlıkla alınan bir paket için geri iade sürecinin başladığını belirtmişlerdir.

Sizlere yardımcı olabiliysem ne mutlu. Sizlerde konu hakkında fikirlerinizi varsa eksik bilgi olarak bizimle paylaşırsanız mutlu olurum.

Yorum yapmayı ve İnstagram sayfaımızı takip etmeyi ihmal etmeyin. Sevgilerimle.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın