iOS 13.5 Yayımlandı

 iOS 13.5 Yayımlandı
Okunuyor iOS 13.5 Yayımlandı

Apple, iOS 13.5’i COVID-19 özellikleriyle sunuyor.

Güncellemeler: Şirketin CEO’su Tim Cook,Google ile birlikte geliştirdikleri temas bildirim API’ının da yeni güncelleme ile geldiğini duyurdu.

Kullanıcının maske taktığını tespit ettiğinde otomatik olarak şifreyle açma arayüzüne geçen yeni iOS, aynı zamanda ABD vatandaşı olan kullanıcılar için Medical ID isminde hızlı bir resmî ve güncel sağlık belgesi erişimi uygulaması da sunuyor.

Geliştirmelerden biri, maske takarken iPhone’unuzun kilidini açmayı kolaylaştırır.

Apple’ın mobil işletim sistemi olan iOS 13.5’in en son sürümünü şimdi indirebilirsiniz. Güncelleme , şirketin Google ile üzerinde çalıştığı COVID-19 maruz kalma bildirimi de dahil olmak üzere birkaç yeni özellik getiriyor .

COVID-19 temasına sadık kalarak, bir yüz maskesi takarken iPhone veya iPad’inizin kilidini açmak istediğinizde, güncellemenin kullanıcılara yönelik ana geliştirmesi basitleştirilmiş bir Yüz Kimliği akışıdır . Bu gibi durumlarda, iOS doğrudan şifre ekranına gider, böylece telefonunuzun kilidini gecikmeden açabilirsiniz. Maske takarken App Store, Apple Books, Apple Pay veya iTunes aracılığıyla bir satın alma işleminin kimliğini doğrulamanız gerekiyorsa, bu uygulamalar Face ID’yi destekleyen üçüncü taraf uygulamalarla aynı işlevi görür. Acil kullanım için tıbbi bilgilerinizin bir kısmını listelemenizi sağlayan bir özellik olan Medical ID de zamanında bir tweak aldı. Artık cihazınızı 112 çağrı operatörüyle Tıbbi Kimliğinizi otomatik olarak paylaşacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Gelişmiş Acil Durum Verileri olan bir bölgeden arıyorsanız, bilgileriniz çağrı merkezi ile güvenli bir şekilde paylaşılır. Şu anda, bu işlev yalnızca ABD’de kullanılabilmektedir. Güncelleme, FaceTime’ı birkaç farklı kişiyle sohbet etmek için kullandığınızda yaşam kalitesi geliştirmesini de içeriyor. Artık görüşme farklı bir ana hoparlöre geçtiğinde uygulamanın video döşemelerini otomatik olarak yeniden boyutlandırmasını durdurma seçeneğiniz var. Her zaman olduğu gibi, yeni yazılım da çeşitli hata düzeltmelerine sahiptir; bunların en önemlisi, paylaşım sayfasındaki önerileri düzgün şekilde yüklemeyen bir sorunu giderir. Nadir durumlar bir yana , her zaman iOS’un en son sürümüne zamanında güncellenmeye değer. Yine de, Apple’ın COVID-19 krizinde kullanıcılara yardımcı olmak için iOS 13.5’in birçok özelliğini tasarladığı göz önüne alındığında, bunu mümkün olan en kısa sürede almak isteyeceksiniz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın